בניית אתר וורדפרס מדריך – איך זה התחיל

ספטמבר 25, 2018 by in category blog-heb with 0 and 0
Home > blog-heb > בניית אתר וורדפרס מדריך – איך זה התחיל

בניית אתר וורדפרס מדריך הכרת המערכת, וורדפס מערכת ניהול תוכן הפופולרית ביותר ברשת הוקמה ב27 במאי 2003. מערכת וורדפרס כתובה בשפת PHP ועל בסיס נתונים MYSQL.

כיום אשר כמעל 25 אחוז מהאתרים בנויים דרכה(אחד מכל ארבעה אתרים) .המערכת מותאמת להפעלת אתרי בלוגים קטנים ופשוטים ועד לאתרי ענק כאחד. הדבר החושב ביותר אולי שהיא מערכת חינמית והשימוש בה הוא חופשי. 

מאמר זה יראה כמה נקודות חשובות לבונה האתרים המתחיל, נקודת התחלה בסיסית שמשם יוכל להתקדם וללמוד עד על המערכת המורכבת הזאת.  

 

בניית אתר וורדפרס מדריך הכרת המערכת פאנל ניהול

לוח ניהול של מערכת וורדפרס

 

היופי במערכת הזאת הוא נוחות השימוש, אחרי התקנת המערכת על השרת והקמת בסיס נתונים המערכת תעשה את רוב התהליכים בשביליכם.

גם אם אין לכם ידע בתכנות ובניית אתרים וגם אם אתם המתכנתים הטובים ביותר, וורדפרס תתאים לכם. הדף הראשי של וורדפרס הוא דף מנהל אתר כאשר דרך דף זה יש את  היכולת לשלוט על כל המתרחש באתר.

בתור התחלה המערכת מגיעה עם כמה ערכות נושא בסיסית שמעוצבות בסגנון בלוג (שאותן כמובן ניתן לשנות ).

ערכת נושא

ערכת נושא היא בעצם עיצוב בסיסי מוכן שאפשר דרכו לעשות את ההתאמות הרצויות לאתר שלי. ניתן להוריד ערכות נושא חדשות במאגר וורדפרס דרך דף המנהל, למתכנתים הטובים יותר יש את היכולת לבנות ערכת נושא מאפס ולשנות אותה לפי החלטתכם.

לכל ערכת נושא יש דף משלה שדרכו אפשר לשנות את האתר תוך כדי צפייה באתר (שינויים בשידור חי), כל דף שינוי כזה נראה אחרת לכל ערכת נושא.

אפשר לשנות כמעט את כל האלמנטים דרך דף זה מהHEADER ועד ה FOOTER, שינוי תמונות רקע, הוספת פלאגינים(שנבחן אותם בהמשך המאמר) ועוד.

ערכות הנושא המגיעות מותקנות עם המערכת הן חינמיות והיכולות לשנות בהן דברים מוגבלות, אך לבוני האתרים המתחילים ולאלה אשר מחפשים לבנות את פשוט זה מתאים במיוחד בשבילכם.  

 

בניית אתר וורדפרס מדריך הכרת המערכת אתר לדוגמא

 

ערכות נושא בתשלום

 

בניית אתר וורדפרס דרך ערכת נושא בתשלום עושה את הדברים לפשוטים יותר, ישנן מספר רב של אתרים אשר מוכרים ערכות נושא לאתר בודד או למספר אתרים רב. כל ערכת נושא מגיעה עם מאפיינים ותוספים שלה, כאשר קונים את הערכה מקבלים את התוספים(פלאגינים) שעולים כסף כחלק מערכת הנושא.

בדרך כלל האתר המוכר את הערכה גם מציג את הערכה בתור אתר תצוגה מקדימה, הם מראים כיצד יראה האתר שלכם במידה ותתקינו את הערכה שלהם.

פלאגנים(plugin)

מערכת הניהול נותנת עוד הרבה אופציות מגוונות שניתן להשתמש בהם, לא נרחיב על הכל אלא על מה שלפי דעתי הוא בין החשובים ביותר ועושה את החיים קלים מאוד שזה הוספת פלאגינים (PLUGIN).

פלאגין נותן את האפשרות להוסיף יכולת לאתר, נניח לדוגמה שאנחנו רוצים להוסיף טופס צור קשר לאתר שלנו שזה אחד הדברים הפופולריים ביותר הניתנים להוספה, ניתן להוסיף פלאגין שנותן את היכולת לאתר שלי להוסיף את הטופס של צור קשר.

אחרי הוספת הטופס ניתן לשנות אותו ולעשות כל מיני דברים מגוונים תלוי אפשרויות שהפלאגין מאפשר (כל פלאגין נבנה על ידי מישהו חיצוני שמפרסם את הפלאגין שהוא הכין דרך וורדפרס) כל פלאגין ניחן בתכונות שונות תלוי איזה תכונות המתכנת שלו נתן לו.

יש מגוון רחב של פלאגינים הניתנים להורדה דרך מערכת הניהול של וורדפרס.

רוב הפלאגינים מגיעים בגרסה החינמית או שניתן לרכוש את הגרסה המתקדמת (pro), בדרך כלל הגרסה המתקדמת תכיל את האלמנטים הנוספים  שתצטרכו.  

 

בניית אתר וורדפרס מדריך הכרת המערכת טופס צור קשר

 

 

שינוי העיצוב במערכת והוספת קוד

 

במידה והתחלתם לבנות את האתר וחלק מהדברים אינם מסתדרים כמו שרציתם תמיד ניתן לשנות דברים גם דרך הקוד עצמו, כמובן שפה נכנס הקטע הקשה יותר שבו נצטרך ידע בשפות התכנות כגון php ושפות העיצוב כגון css ועוד.. 

ניתן דרך המערכת לשנות את הקוד וישנן גם מספר פלאגינים המאפשרים לערוך את הקוד בצורה נוחה. שימו לב שינוי הקוד יכול להוביל להשלכות שונות כגון בעיה בעליית המערכת בצורה טובה ועוד כל מיני שינוים שיכולים לשבש, אלו הדברים אשר בהם כדאי לפנות לבונה אתרים מוסמך כדי לטפל בבעיות אלה.

אם זה נשמע כל כך פשוט אז למה אני צריך לשלם לאדם חיצוני שיבנה את האתר שלי

לרוב הדברים נשמעים קלים אבל בפועל הם אינם כאלה, מרבית בוני יצטרכו לגעת בקוד ולשנות הרבה דברים כדי להתאים את האתר בצורה הטובה ביותר לבקשת הלקוח, כאשר אנחנו בונים אתר אנחנו נכנסים לרזולוציה מאוד גבוה בכל הנוגע לבניית האתר כדי להביא את המוצר המתאים ביותר לפי בקשת הלקוח.

בנוסף לבוני האתר יש את רשימת הפלאגינים וערכות הנושא הטובים ביותר אותם הם מכירים ויודעים לתפעל בצורה הטובה ביותר.    אחרי הבנת הדברים האלו שלפי דעתי הם הדברים העיקריים ביותר למישהו ללא ניסיון בבבנית אתרים ובכלל, אתם יכולים להתחיל ולהתנסות בעצמכם ולראות איך זה לבנות את האתר הראשון שלכם, אם זה אתר בלוג, תדמית או חנות ווירטואלית .

כמובן שלמערכת וורדפרס יש עוד הרבה מאוד יכולות שניתן לשלב ולשפר דרכם את האתר שלכם. אותם אני ארחיב במאמרים נוספים בהמשך, אם יש שאלות או בקשות למאמרים נוספים נשמח אם תצרו איתנו קשר.

 

PROUDLY POWERED BY GainGap