וורדפרס או ג'ומלה? מה מתאים לכם?

ספטמבר 25, 2018 by in category blog-heb with 0 and 0
Home > blog-heb > וורדפרס או ג'ומלה? מה מתאים לכם?

וורדפרס או ג'ומלה באיזה מערכת כדאי להשתמש, יש הרבה מערכות ניהול תוכן (CMS) בשוק, ולחלקן יש דמיון ביניהם יותר מאחרים. שני המערכות מתקרבות ביותר מבחינת היתרונות והחסרונות הם ג 'ומלה ו – WordPress.

מערכות ניהול תוכן (CMS) מגיעות בשתי קטגוריות רחבות – אלה המדגישות קלות שימוש ואלו המדגישות פונקציונליות והתאמה אישית. בקטגוריה השנייה, וורדפרס וג'ומלה! הן שתי האפשרויות הטובות ביותר.

שתיהן בחינם, בנויות על קוד פתוח, וקלות להגדרה ושימוש – עם כמה ניואנסים שונים. אז מהי הבחירה הנכונה עבור האתר או היישום? במאמר זה, נוכל להשוות שתי פלטפורמות CMS מהבחירות ביותר כיום, ג 'ומלה! ו WordPress, כדי לעזור לך להחליט איזה מהם הוא הטוב ביותר עבורך.

וורדפרס

וורדפרס היא חופשית, בנויה על קוד פתוח, מופעלת על ידי PHP, HTML, JavaScript, AJAX, CSS. באמצעות שימוש בשפע של יישומי פלאגין, נושאים ווידג'טים, ניתן להרחיב ולהתאים את וורדפרס בצורה מופלאה, מה שהופך אותה מתאימה יותר עבור אתרים קטנים עד בינוניים כל הדרך עד אתר מורכב יותר (אשר דורשים את עזרתו של בונה ומפתח אתרי וורדפרס מיומן).

פרסום תוכן, עדכון יישומי פלאגין ועדכוני גירסאות הם פשוטים מאוד למתחילים, והאבטחה מצוינת. ככל שאתה רוצה יותר מתוך אתר וורדפרס, יכול להיות מועיל לקבל עזרה ממפתח שיעבוד איתך.

עם וורדפרס, אתה מקבל את מה שאתה מכניס – והאפשרויות יכולות להיות אינסופיות. התוספים נוחים המאפשרים שדות מותאמים אישית ונותן למנהלים שליטה רבה יותר על איך תוכן ונתונים מוצגים, הרמת המורכבות שבה צריך להודות על זה ללוח הניהול הידידותי למשתמש של וורדפרס.

רוצים לדעת עוד פרטים על וורדפרס לחצו כאן -> מדריך הכרת מערכת וורדפרס

ג'ומלה

ג'ומלה! היא מערכת CMS עטורת הפרסים וזה שהיא חינם זה באמת עושה את כל זה, איזון בין הרחבות וקלות השימוש. היא מפעילה מליוני אתרי אינטרנט ויישומים מכל הסוגים: זה מתחיל מבלוגים אישיים עד לבין פורטלים ארגוניים . בנויה על ידי PHP ו- MySQL (או MS SQL, או PostgreSQL), מה שמקל להתקין ולהקים עבור כל מפתח אשר מכיר את הטכנולוגיות האלה.

לא צריך להיות סופר מתקדמים, אבל ג 'ומלה! דורשת קצת יותר מיומנות טכנית מאשר וורדפרס מחוץ לשער. כמו עם וורדפרס, תצטרך להוריד את ג 'ומלה! ולהגדיר אירוח משלך.

אם אתם מחפשים לבנות חנות מסחר אלקטרוני או יישום בסגנון רשת חברתית, ג 'ומלה! מבצעת טוב יותר מאשר רוב אפשרויות CMS אחרות.אם יש צורך להוסיף פונקציונליות מיוחדת, לג'ומלה יש אלפי הרחבות (רבות מהן חופשיות) בספריית האקסטנסים שלה.

הרחבות אלה מופיעות במספר צורות שונות: שפות; plugins; רכיבים, שהם המורכבים ביותר; קבצים וחבילות; מודולים, אשר דומים לוידג'טים בוורדפרס. תוכל למצוא תוספים לכל דבר, מגלריות תמונות ומצגות שקופיות לאינטגרציות של סקריפטים, להפניות מחדש של כתובות אתרים ולפונקציונליות של מסחר אלקטרוני. 

ג'ומלה! Freamework core היא שונה מ CMS ג'ומלה, וזה נותן למפתחים את היכולת ליצור יישומים מבוססי PHP ללא כל מה שמגיע יחד עם כל חבילת ה-CMS. לשכור מפתח ג'ומלה מיומן כדי למנף את המסגרת שתוכל לעשות דברים כמו בניית מערכות משולבות מסחר אלקטרוני עם קטלוגים מוצרים ומערכות בקרת מלאי, להוסיף מערכות הזמנה שימושית לאתר מסעדה, או לשלב כלי דיווח נתונים.

 

דברים זהים

 

  • שניהם מציעים מבחר של תבניות. תבניות הניתנות להתאמה אישית הן הבסיס לעיצוב אתר האינטרנט שלך בכל שירות שאתה הולך איתו, למרות שזה שווה לציין כי לוורדפרס יש ערכות נושא נוספות זמינות יותר מאשר  ג'ומלה!
  • לשניהם יש ממשקי API מתקדמים. ממשקי ה- API של WordPress מכסים גם הכל ממטא נתונים ו- HTTP למסדי נתונים, התאמה אישית של נושאים ותוספים. ג'ומלה! יש APIs בשביל ה-CMS וגם בשביל ה-FREAMEWORK.
  • שניהם חופשיות ובעלות קוד פתוח. עם WordPress.org, תצטרך לארגן אחסון ודומיין משלך, אבל התוכנה היא ללא תשלום. ערכות נושא פרימיום ותוספים יכולים לעלות יותר. ג'ומלה! היא חופשית, גם עם דרישות צד שרת דומים.
  • שניהם דורשים התקנה ואירוח. כמו כן, שניהם יש "התקנה בלחיצה אחת". הן דורשות ממך להוריד את ה-CMS, להתקין אותו, ולהגדיר דומיין. בנוסף, הן משחררות באופן קבוע גרסאות חדשות במחזורים, המחייבות עדכונים ליישומי פלאגין, תוספים ותבניות וכו '.
  • שניהם מציעים ערכות נושא רספונסיביות. אתר וורדפרס לנייד שניתן להפעלה בקלות באותו דומיין. מובייל ג'ומלה! הוא תוסף סלולרי מעולה, וג'ומלה! תומך גם טוויטר Bootstrap.

 

הבדלים

 

  •  ג'ומלה! יש תמיכה מעולה למערכת רב לשונית. שפת התוכן שתבחר תניתן לבחירה תחת מנהל שפות באזור הניהול. וורדפרס יש תוספים מצוינים המציעים תמיכה רב לשונית, אז שניהם די על סעיף.
  • יישומים לנייד למנהלי מערכת לתפעול המערכת דרך הנייד. ל- WordPress יש אפליקציה מקורית לעדכון האתר שלך בנייד; ג'ומלה! אין אחד מתאים, אבל יש אפשרות דרך תוכנת צד שלישי.
  • ג'ומלה! יש בדיקות יחידה ובדיקות מערכת מובנות, זה עוזר לראות מה עובד באתר שלך ואיפה יש מקום לשפר. אפשר לקבל שירותים דומים עבור וורדפרס באמצעות תוסף כמו Optimizely המאפשר לך להפעיל פיצול, מרובה משתנים ובדיקות A / B באתר.
  • ג'ומלה! יש תמיכה MySQL, MS SQL ו PostgreSQL. וורדפרס תומך רק MySQL.

לסיכום, השוואה בין פלטפורמות אלה באמת מגיעה לשני דברים: רמת המיומנות שלך, ואת המורכבות של הפרויקט שלך. לוורדפרס יש רשימת עוקבים מסיבית, וזה קל לראות מדוע: קל ללמוד ולא קשה למצוא את הדרך שלך מסביב. אבל ג'ומלה! יש כל כך הרבה קווי דמיון וקל מאוד למצוא את הדרך,  היא  מאוד זהה וקלה לשימוש כמו וורדפרס.

PROUDLY POWERED BY GainGap